USA: wiec Donalda Trumpa w Iowa, dziś wieczorem kandydaci wystąpią w telewizji NBC i ABC

Wiadomości USA.

0
1605
Donald Trump Joe Biden telewizja
Fot. ijr.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Trwa kampania wyborcza w USA. W środę Donald Trump odwiedził Des Moines, Iowa. Przez pierwsze 10 minut swojego wystąpienia atakował syna Joe Bidena, Huntera za jego współpracę z byłymi władzami Ukrainy i energetyczną firmą Burisma, w której radzie naczelnej zasiadał. Według prezydenta ten fakt powinien eliminować Joe Bidena z walki o fotel Prezydenta USA. 

Donald Trump o Joe Bidenie

„Wiceprezydent Biden, jesteś winny przeprosiny wszystkim mieszkańcom kraju, gdyż okazało się, że jesteś skorumpowanym politykiem. Joe Biden musi natychmiast ujawnić wszyskie e-maile, zapisy rozmów telefonicznych i spotkań związanych z kontaktami jego oraz jego rodziny z tą sprawą i innymi prowadzonymi biznesami na świecie, włączając to Chiny i Rosję.”

Joe Biden w wydanym oświadczeniu zdecydowanie odrzucił oskarżenia Donalda Trumpa o korupcję, nazywając je absurdalnymi. Na koniec spotkania w Iowa, Donald Trump nie omieszkał po raz kolejny przypomnieć o politykach w Waszyngtonie.

„Nie zaszliśmy tak daleko by przezwyciężyć tak dużo i walczyć tak ciężko, tylko po to by oddać nasz kraj z powrotem zdeprawowanemu bagnu w Waszyngtonie.” 

W czwartek miała się odbyć druga telewizyjna debata kandydatów na  prezydent USA. Ze względu jednak na zmianę formatu dyskusji na wirtualną, zarządzoną przez Komisję ds Debat Prezydenckich, Donald Trump odmówił wzięcia w niej udziału. Zamiast tego Prezydent USA wystąpi w studio stacji telewizji NBC w Miami, a jego rywal, były wiceprezydent USA Joe Biden, spotka się z wyborcami stacji ABC w studio w Filadelfii. Pytania kandydatom będą zadawać zaproszeni wyborcy. 

Przypomnijmy, że we wtorek Donald Trump odwiedził Pensylwanię, a Joe Biden – Florydę – kliknij.

Sprawdź nas na Twitterze: kliknij

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!