Cook County: plan budżetu na 2021 rok, deficyt ponad 400 mln dolarów

Wiadomości Chicago.

0
845
Budżet Powiat Cook, Cook County
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle ma przedstawić plan budżetu na 2021 rok, który powinien wynieść 6,9 miliarda dolarów tj. o 700 milionów dolarów więcej niż w obecnym roku. Deficyt budżetowy szacuje się na 409 milionów dolarów.

Toni Preckwinkle nie przewiduje podwyżek podatków, ale zapowiada zwolnienia pracowników w powiatowym systemie zdrowia oraz sięgnięcie do rezerw finansowych, które wynoszą obecnie ponad 400 milionów dolarów.

Prezydent Rady Powiatu Cook chce dokonać jednorazowego transferu pieniędzy z tego konta na sumę 76,8 miliona dolarów. Brakujące fundusze w budżecie Toni Preckwinkle zamierza zdobyć m.in. podwyższając niektóre opłaty za usługi świadczone przez powiat. Liczy także na otrzymanie wsparcia finansowego z funduszów federalnych w ramach programu antykryzysowego CARES Act.

Największym przegranym nowego budżetu będzie biuro szeryfa powiatu Cook, na działalność którego przeznaczy się o 7 procent mniej niż w tym roku. Najwięcej, bo 3,39 miliarda dolarów przekazane zostanie na funkcjonowanie powiatowej służby zdrowia.        

Głosowanie członków Rady Powiatu Cook nad nowym budżetem ma nastąpić 24 listopada.

Sprawdź nas na Twitterze: kliknij

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!