Illinois: ponad 10 mln $ odszkodowania dla pracowników zwolnionych z powodu sprzeciwu wobec szczepień

0
535
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

NorthShore University HealthSystem zgodził się zapłacić 10,3 miliona dolarów odszkodowania zwolnionym z pracy 14 pracownikom, którzy sprzeciwiali się zaszczepieniu się na koronawirusowa z powodów religijnych. Ugoda, która została złożona w sądzie federalnym dla Północnego Dystryktu Illinois, musi być jeszcze zatwierdzona przez sędziego. 

W ramach ugody NorthShore zgadza się ponownie zatrudnić pracowników, którzy zostali zwolnieni z pracy. NorthShore szacuje, że w okresie od 1 lipca 2021 do 1 stycznia tego roku, około 523 pracownikom odmówiono religijnych zwolnień z obowiązkowego szczepienia. Spośród tych osób, 269 zostało zwolnionych lub same zrezygnowały one z pracy.

Jeśli porozumienie o ugodzie zostanie zatwierdzone przez sąd, pracownicy, którzy zostali zwolnieni lub zrezygnowali z pracy, otrzymają po około 25 tysięcy dolarów każdy, a pracownicy, którzy otrzymali szczepionki po odrzuceniu ich wniosków o zwolnienie z powodów religijnych, mogą otrzymać po około 3 tysiące dolarów. 13 głównych powodów otrzyma po dodatkowe 20 tysięcy dolarów każdy. 

Liberty Counsel, organizacja reprezentująca pracowników, twierdzi, że umowa jest pierwszą tego typu ugodą zbiorową w kraju, przeciwko prywatnemu pracodawcy, dotyczącą obowiązkowego szczepienia na koronawirusa.

W styczniu Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podtrzymał federalny wymóg, zgodnie z którym szpitale w całym kraju mogą wymagać od swoich pracowników obowiązkowych szczepień na COVID-19, chyba że pracownicy ci otrzymali zwolnienie z powodów medycznych lub religijnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!