Le Figaro : Francja przygotowuje plan oszczędzania energii

0
99
Fot. apa.az
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Francja opracowuje plan oszczędzania energii, aby przygotować się na odcięcie dostaw gazu z Rosji – pisze w dzisiejszym wydaniu dziennik “Le Figaro”. Gazeta informuje, że rząd ograniczy zużycie energii w gospodarstwach domowych, budynkach administracji publicznej i sklepach. Władze nie wykluczają też racjonowania energii w sektorze przemysłowym.

“Le Figaro” pisze, że wojna na Ukrainie obnażyła słabość systemu dostaw energii we Francji i zmusiła władze do rozważenia radykalnych działań. “Zabawa się skończyła. Musimy jak najszybciej zmniejszyć nasze zużycie energii o 10 procent a nawet o 40 procent do 2050 roku. To rewolucja” – stwierdził redaktor naczelny gazety.

Według “Le Figaro” rządowy plan oszczędzania energii ma być gotowy pod koniec września. Zakłada on między innymi ograniczenie użycia klimatyzacji i ogrzewania w budynkach administracji publicznej oraz wprowadzenie obowiązku pracy zdalnej w firmach w piątki, aby zmniejszyć koszty ogrzewania w biurowcach podczas weekendu. Prooszczędnościowe przepisy mają też dotyczyć gospodarstw domowych, centrów handlowych, parkingów, budynków szkolnych oraz oświetlenia ulicznego. Rząd przygotowuje się także na rotacyjne odłączanie energii w sektorze przemysłu.

Pierwsze restrykcje wejdą w życie przed końcem sierpnia. Zaczną wtedy obowiązywać dwa dekrety dotyczące wygaszania ulicznych reklam w godzinach nocnych i nakazu zamykania drzwi w sklepach i restauracjach z klimatyzacja.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!