Illinois – UIC: program dla uczniów z niepełnosprawnością

Wiadomości Chicago

0
536
UIC - Uniwersytet Illinois Chicago
Fot. Facebook: University of Illinois Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

University of Illinois w Chicago (UIC) ustanawia program dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, którzy często mają niewiele możliwości zawodowych po ukończeniu szkoły średniej. 

UIC ogłosił przyznanie dotacji w wysokości 2,5 miliona dolarów na opracowanie programu mającego na celu przygotowanie osób z niepełnosprawnością intelektualną do możliwości zatrudnienia.

Program ma ruszyć jesienią 2021 roku. Na początek weźmie w nim udział 10 uczniów. Aplikacje będą przyjmowane wiosną przyszłego roku. Projekt będzie finansowany przez pięć lat.

Z kursów w ramach programu mogliby korzystać także studenci z autyzmem.

Według American Association on Intellectual and Developmental Disabilities (Amerykańskie Stowarzyszenie ds. Niepełnosprawności Intelektualnej i Rozwojowej), niepełnosprawność intelektualna charakteryzuje się znacznymi ograniczeniami zarówno w funkcjonowaniu intelektualnym, jak i w zachowaniach adaptacyjnych, które obejmują wiele codziennych umiejętności społecznych i praktycznych.

Osoby wybrane do programu będą miały pełny status studenta na uniwersytecie i będą uczestniczyć w kursach przygotowujących do życia w college’u i pomoc w znalezieniu zatrudnienia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!