USA: Biały Dom gotowy na święta Bożego Narodzenia

Wiadomości USA

0
Biały Dom Święta USA Boże Narodzenie
Fot. Twitter: Melania Trump @FLOTUS video
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom już gotowy na święta Bożego Narodzenia. Rezydencja prezydenta Stanów Zjednoczonych została przystrojona. Są tradycyjne choinki i wieńce bożonarodzeniowe a całość w oprawie miliona światełek. Jest też kilka nowości.

“America the Beautiful” to tegoroczny motyw świąteczny w Białym Domu. Melania Trump mówi, że oddaje hołd i eksponuje „majestat” Stanów Zjednoczonych.

Ozdoby na oficjalnej choince w Blue Room – wyniosłej jodle z Shepherdstown w Zachodniej Wirginii – zostały zaprojektowane przez studentów z całego kraju, których National Park Service poprosił o podkreślenie ludzi, miejsc i rzeczy, które sprawiają, że ich stany są piękne.

Służby ratunkowe i pracownicy walczący na pierwszej linii z koronawirusem zostały docenione dzięki drzewu i innym dekoracjom w Red Room.

Coroczny Biały Dom wykonany z piernika to ponad 400 funtów ciasta, pasty gumowej, czekolady i lukru królewskiego. Po raz pierwszy jednak obejmuje Ogród Różany, niedawno odnowiony przez Pierwszą Damę, a także Ogród Pierwszych Dam.

Wolontariusze z całego kraju pomogli udekorować rezydencję prezydenta 62. choinkami, 106. wieńcami bożonarodzeniowymi i girlandami liczącymi ponad 1200 stóp. Znalazło się też w nim ponad 3200 łańcuchów świateł i 17000 kokard. 

Jak powiedziała pierwsza dama, inspiracją dla tegorocznych dekoracji było uznanie dla amerykańskich tradycji, wartości i historii. 

To prawdopodobnie ostatnie Święta Bożego Narodzenia w Białym Domu dla rodziny Trumpa, chociaż prezydent Donald Trump nadal przekonuje, że to on wygrał wybory prezydenckie 3 listopada.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!