Nielegalna migracja będzie tematem spotkania ministrów w formacie V4+

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nielegalna migracja będzie tematem spotkania, w którym wezmą udział ministrowie spraw wewnętrznych państw Grupy Wyszehradzkiej, a także Niemiec i Austrii. Szef czeskiego MSW Vít Rakušan poinformował, że rozmowy mają się odbyć pod koniec listopada.

Współpraca w walce z nielegalną migracją była też tematem dzisiejszego spotkania ministrów spraw wewnętrznych Czech i Słowacji w Pradze. Vít Rakušan powiedział, że obaj politycy zgadzają się co do potrzeby znalezienia ogólnoeuropejskiego rozwiązania problemu. “Dopóki nie mamy ogólnoeuropejskich ram polityki migracyjnej, musimy zajmować się tymi sprawami – przynajmniej w przestrzeni środkowoeuropejskiej. Słowacja jest pod tym względem naszym podstawowym partnerem” – powiedział czeski minister.

Według słowackiego ministra spraw wewnętrznych Matúša Šutaja Eštoka poprzedni rząd w Bratysławie nie podjął właściwych działań w związku z nielegalną migracją. “Podejście naszego rządu do tej kwestii diametralnie się różni. Jesteśmy gotowi zrobić wszystko, aby chronić naszą południową granicę, a tym samym strefę Schengen” – zapewnił minister.

Aby ograniczyć przepływ nielegalnych migrantów, Czechy i Słowacja – podobnie jak Polska, Niemcy i Austria – przywróciły w ostatnich tygodniach kontrole na granicach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!