Wicepremier Chorwacji: Migracja określi przyszłość europejskiego stylu życia

0
Fot. 24sata.hr
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chorwacki wicepremier i minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović skrytykował unijną politykę do spraw migracji. Dodał, że to właśnie od tego jak będzie prowadzona polityka migracyjna zależy przyszłość europejskiego stylu życia.

Davor Bożinović, chorwacki wicepremier i szef resortu spraw wewnętrznych był gościem tutejszej telewizji publicznej. Większość rozmowy dotyczyła problemu migracji, która również dotyczy kraju, który od początku roku wszedł do strefy Schengen, a jednocześnie posiada zewnętrzne granice Unii i musi je bronić przed napływem nielegalnych migrantów. Nie zawsze to się udaje i z tego powodu kilka dni temu sąsiednia Słowenia zwiększyła obecność policji i jej kontrole na granicach – by zmniejszyć napływ migrantów z Chorwacji.

„Prowadzimy racjonalną politykę, pokazaliśmy humanitaryzm, ale tez to, że musi być porządek jeśli chodzi o migrancką populację. O tym kto przyjdzie decyduje państwo, ale w ramach Unii zaakceptowaliśmy europejskie prawodawstwo, które jednak w tej kwestii jest daleko za potrzebami chwili” – powiedział chorwacki wicepremier.

Dodał również, że problem jest pilny, bo migracje zadecydują o przyszłości europejskiego stylu życia, stąd istotne jest aby je kontrolować i wdrażać za pomocą określonych zasad.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!