Szwecja nie może sobie poradzić z wojną gangów

1
Fot. NBC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szwecja wciąż nie może sobie poradzić z wojną gangów trwającą od wielu miesięcy. Tylko we wrześniu w wyniku strzelanin i eksplozji w Sztokholnie zginęło 12 osob, jedna spośród nich nie była w żaden sposob związana z gangami. Od początku roku w stolicy Szwecji doszło do 163 eksplozji.

Premier zapowiedział, że wojsko będzie wspierać policję, a od niedzieli weszla w życie ustawa umożliwiająca służbom stosowanie podsłuchów prewencyjnych. W poniedziałek rano na przedmieściach Sztokholmu doszło do dwóch potężnych eksplozji.

W jednym z wysadzonych domów mieszkał mężczyzna zatrzymany dzień wcześniej przez policję za udział w ubiegłotygodniowej strzelaninie, w której zginęła jedna osoba. Jak podają szwedzkie media porachunki mają związek z gangiem Foxtrot, którego boss zbiegł do Turcji i jest poszukiwany listem gończym. To stamtąd wydaje rozkazy i wyroki śmierci. Policja ma listę 150 nazwisk osób mieszkających w Sztokholmie i okolicach, które członkowie gangów mogą zamordować, ale funkcjonariusze przyznają, że nie są w stanie otoczyć opieką wszytskich tych osób.

Sztokholmska policja informuje, że coraz częściej w napadach z bronią w ręku uczestniczą nieletni. W ubiegłym roku w szwedzkich więzieniach było zaledwie 14-tu niepełnoletnich przestępców, teraz jest ich w aresztach aż 69. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!