Szef francuskiego senatu G. Larcher: sytuacja migracyjna Francji jest nie do utrzymania

0
Fot. Actu.fr
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sytuacja migracyjna Francji jest nie do utrzymania – powiedział w wywiadzie dla dziennika „Le Figaro” przewodniczący francuskiego senatu Gerard Larcher. W poniedziałek centroprawicowy senator Republikanów został wybrany na piątą kadencję na tym stanowisku. Gerard Larcher stwierdził, że konieczne jest odzyskanie kontroli nad napływem imigrantów i wprowadzenie europejskich rozwiązań w tej kwestii.

 Szef Senatu został zapytany przez dziennikarzy „Le Figaro” o to, w jakim stopniu jego obóz polityczny zamierza naciskać na władze, aby doszło do referendum o ograniczeniu imigracji. „Do samego końca, aż odzyskamy kontrolę nad przepływami migracyjnymi – odpowiedział Gerard Larcher. Nieprawidłowe stosowanie prawa do azylu i prawa do łączenia rodzin, rosnąca liczba wiz dla studentów i rozdawnictwo socjalne: to główne problemy, które w ocenie szefa senatu sprawiają, że Francja nie może przyjmować więcej imigrantów „To uniemożliwia jakąkolwiek politykę integracyjną” – powiedział polityk.

Gerard Larcher dodał, że Francja „musi odzyskać swoją suwerenność w sprawie polityki migracyjnej”, podkreślił jednocześnie, iż potrzebna jest europejska odpowiedź na to wyzwanie – czyli wzmocnienie Frontexu i unijnych granic, zawarcie nowego paktu migracyjnego i podjęcie rozmów z krajami pochodzenia.

Gerard Larcher sprzeciwił się też planom francuskiego rządu, który chce zalegalizować pobyt imigrantów pracujących w sektorach, gdzie brakuje siły roboczej. Podkreślił, że priorytetem jest zajęcie się 430 tysiącami nielegalnych imigrantów, którzy są we Francji bez pracy. Centroprawica grozi, że może dojść do obalenia rządu, jeżeli przeforsuje on kontrowersyjną ustawę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!