Włochy krytykują Niemcy za finansowanie grup pomagających migrantom

0
Fot. EU Council/dpa
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemcy krytykowane przez Włochy. Jak powiedział włoski minister obrony Guido Crosetto, niemiecki plan, by finansować organizacje charytatywne pomagające migrantom przybyłym przez Morze Śródziemne, sprawia kłopoty Włochom, które starają się powstrzymać ich napływ. 

W piątek rzecznik niemieckiego Minsterstwa Spraw Zagranicznych poinformowal, że Berlin wdraża parlamentarny program wsparcia dla cywilów uratowanych na Morzu Śródziemnym, ma zamiar także wspierać projekty na lądzie. Jak poinformował rzecznik, do tej pory rozpatrzono wsparcie dla dwóch organizacji: na kwoty 400 tysięcy i 800 tysięcy euro. 

Szef włoskiego resortu obrony, Guido Crosetto, powiedział dziennikowi La Stampa, że ruch Niemiec jest “bardzo poważny” w sytuacji, gdy włoski rząd próbuje walczyć z przemytnikami ludzi, którzy powinni byc uznani za przestępców międzynarodowych.
“Berlin udaje, że nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ten sposób przysparza trudności krajowi, którego teoretycznie powinien być przyjacielem” – powiedział Crosetto.

Włoski rząd poinformował wcześniej, że w związku ze zdecydowaną walką z nielegalną migracją zwiększy liczbę ośrodków, w których przetrzymywani będą migranci zanim zostaną odesłani do kraju pochodzenia, jeśli ich wniosek o azyl zostanie odrzucony. Zgodnie z planami rządu, migranci będą mogli dokonać opłaty, aby uniknąć zatrzymania na czas rozpatrywania wniosku o ochronę.

Włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji poinformowało, że w tym roku łodziami do Włoch nielegalnie przypłynęło już około 132 tysięcy osób. W zeszłym roku, w tym samym okresie było to 69 tysięcy

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!