Teksas: przygraniczne miasto El Paso apeluje o wsparcie w związku z napływem uchodźców

1
Fot. El Paso Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przygraniczne miasto El Paso w Teksasie apeluje o wsparcie w związku z napływem uchodźców. Migranci przedostają się do USA z Meksyku i ubiegają się o azyl. Tylko wczoraj, według statystyk urzędniczych, przez granicę przeszło prawie 9 tysięcy osób, co stanowi jeden z najwyższych wskaźników przyjazdów w ostatnich miesiącach.

Jak przekazał burmistrz El Paso Oscar Leeser, w ostatnim czasie ponad 2000 osób dziennie szuka w mieście azylu. Zwrócił uwagę, że jeszcze sześć tygodni temu schronienia szukało 350 – 400 osób.

“Miasto El Paso ma tylko ograniczone zasoby i znaleźliśmy się w punkcie krytycznym” – mówił burmistrz El Paso. Jednocześnie podkreślił, że schroniska w mieście są przepełnione. Zapowiedział też otwarcie nowej placówki dla uchodźców. 

 Wczoraj wynajęto pięć autobusów, które zabrały osoby ubiegające się o azyl do Nowego Jorku, Chicago i Denver. Wszyscy migranci jadą do dobrowolnie wybranych przez siebie miast. Republikańscy gubernatorzy Teksasu i Florydy są krytykowani za wysyłanie migrantów do miast postrzeganych jako liberalne. 

Wraz ze wzrostem napięcia w Teksasie administracja prezydenta USA Joe Bidena wysłała na granicę 800 żołnierzy, a także 2500 członków Gwardii Narodowej. Podjęto także próbę powstrzymania napływu migracji za pomocą specjalnych programów rozpatrywania wniosków o azyl i wizę w krajach pochodzenia migrantów, grożąc konsekwencjami dla tych, którzy nie będą przestrzegać zasad, w tym deportacjami i wydaleniami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Imigranci przelaza przez granice od dziesiecioleci, roznica jest taka ze teraz sa to “azylanci” . I jak zwykle sa maczuga polityczna. Zeby rozwiazac ten bs potrzebne sa dwie strony , dzisiejsza scena polityczna to wyklucza.
    Dla ochlodzenia ulanskich rozwiazan (czolgi, wojsko, dynamit i mysliwce) przypomne ze w latach 80-tych ponad 24 tys Polakow otrzymalo azyl mimo ze 99% nie bylo w zaden sposob przesladowani , nawet zomowska pala nie dostali po doopie. Wykorzystali moment i na zdrowie im to. Dzisiaj ich dzieci lub oni sami ustawiliby dzialka strzelnicze i walili seria po Rio Grande. Nie mam racji ? Mam
    Latwiej byloby utworzyc obozy dla uchodzcow takie jakie byly dla “nas” w Austrii czy Niemczech i tam czekaliby na rozpatrzenie wnioskow o azyl. Ale…ale jak Biden mialby wydac jednego centa na takie obozy cale plemie Faux News popelnia harakiri ze “amerykanskie dzieci nie maja co jesc a lewaki finansuja meksykow”. Tak by bylo.
    Teraz i tu Biden powinien zabrac kase jaka dostaja przygraniczne stany za “dealowanie” z emigrantami i government powinien podstawiac oplacone autokary rozwozac ich po cale ameryce a nie przygladac sie jak takie mendy jak Abbott czy De Santis bawia sie ludzmi – tak, to sa ludzie i dzieci takie same jak nasze-jedynie co chca to lepszego zycia .
    Tylko blagam, niech zaden pajac nie wyskakuje z tekstem “trzeba przejsc legalna droga i poczekac w kolejce …- dla podpowiedzi dlaczego powiem ze Indie na wize pracownicza czekaja ….52 lata jesli sie nie myle, niech mnie ktos poprawi jesli sie rabnalem o rok czy dwa

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!