Białoruś – A. Łukaszenka o broni jądrowej i zawieszeniu broni

0
262
Fot. The Moscow Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Białoruski reżim wezwał Rosję i Ukrainę do zawieszenia broni. Mówił o tym w orędziu do Zgromadzenia Narodowego Aleksander Łukaszenka. Białoruś od początku wspiera rosyjską inwazję na Ukrainę, udostępnia agresorowi swoje bazy, z których Moskwa atakuje ukraińskie pozycje, szkoli i wyposaża rosyjskich żołnierzy.

W trakcie wystąpienia do Zgromadzenia Narodowego białoruski dyktator wezwał Rosję i Ukrainę do przerwania działań bojowych i ogłoszenia rozejmu, bez prawa przemieszczania sprzętu wojskowego i żołnierzy. Jednocześnie oskarżył zachodnie państwa o podżeganie Ukraińców do wojny i zagroził użyciem przez Moskwę „całej siły armii” dla przeciwdziałania konfliktowi.  

Aleksander Łukaszenka oświadczył, że to on jest inicjatorem rozmieszczenia na Białorusi rosyjskiej broni jądrowej. W jego ocenie, zapewni to bezpieczeństwo Białorusi. 

Rosyjscy opozycjoniści zwracają uwagę, że Aleksander Łukaszenka całkowicie uzależnił swój kraj od Rosji, a każda jego publiczna wypowiedź jest próbą przypodobania się Kremlowi. Przypominają też, że białoruski reżim przetrzymuje w więzieniach tysiące ludzi, w tym działaczy obywatelskich, obrońców praw człowieka i niezależnych dziennikarzy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!