Król Karol III rozpoczął swoją pierwszą wizytę zagraniczną

0
Fot. uk.news.yahoo.com/REUTERS photo
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Król Wielkiej Brytanii Karol III rozpoczął wizytę w Niemczech. Krótko przed 14.00 czasu lokalnego samolot brytyjskiego monarchy wylądował na lotnisku Berlin-Brandenburg. To pierwsza zagraniczna podróż króla od czasu wstąpienia na tron. Towarzyszy mu królowa-małżonka, Camilla. 

Jeszcze dziś prezydent Niemiec, Frank Walter-Steinmeyer wyda na cześć króla bankiet w oficjalnej siedzibie prezydenta – Bellevue Palace
Jutro Karol III stanie się pierwszym monarchą, który przemówi w niemieckim parlamencie. Spotka się także z niemieckim kanclerzem, Olafem Scholtzem. Będzie rozmawiał także z ukraińskimi uchodźcami, którzy niedawno przybyli do Niemiec. 

W trakcie 3-dniowej wizyty Karoll III spotka się też z żołnierzami z brytyjsko-niemieckiej jednostki, a w piątek odwiedzi Hamburg.
Podróż do Niemiec pierwotnie miała być drugą podróżą państwową Karola III. Wcześniej monarcha miał odwiedzić Paryż. Do planowanej na ubiegłą niedzielę wizyty jednak nie doszło z powodu, gdyż przez Francję przetacza sie fala protestów społecznych po przyjęciu przez rząd reformy emerytalnej. 

Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung napisał, że wybór Niemiec jako celu pierwszej państwowej wizyty po odłożeniu podróży do Francji pokazuje Berlin jako kluczowego partnera Wielkiej Brytanii w pobrexitowym układaniu relacji z Unią Europejską.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!