Były szef CDU W. Schäuble: “Bez wolnej Polski nie byłoby zjednoczonych Niemiec”

0
147
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zdaniem byłego lidera CDU Wolfgang Schäublego, bez Polski nie byłoby ani wolnej Europy, ani zjednoczonych Niemiec. Były minister finansów i spraw wewnętrznych powiedział to podczas uroczystości z okazji 50-lecia swojej pracy w Bundestagu, w których uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki. 

Wolfgang Schäuble wyraził zadowolenie z tego, że premier Mateusz Morawiecki – mimo “napiętego harmonogramu” – mógł przyjechać na obchody jego jubileuszu. “Mateuszu, przyjacielu, spełniłeś moje życzenie i twoja obecność tu w Muzeum Żydowskim jest dla mnie wielkim zaszczytem” – powiedział.

Były lider niemieckiej chadecji zacytował swojego politycznego nauczyciela, byłego kanclerza Helmuta Kohla, który niegdyś zaznaczył, że nie byłoby zjednoczenia Niemiec i wolnej Europy bez ruchu Solidarności oraz wolnej Polski. “Tak długo, jak ktoś z naszych bliskich sąsiadów będzie się czuł państwem drugiej kategorii, proces jednoczenia Europy nie jest zakończony” – zaznaczył Schäuble.

Kilka minut wcześniej premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska ma jedne z najstarszych w Europie tradycji państwowości. Dlatego nie potrzebuje “lekcji z demokracji czy praworządności”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!