Niemiecka odpowiedź w sprawie reparacji

0
484
wojna
Fot. Facebook: IPN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock powiedziała, że Niemcy poczuwają się do swojej odpowiedzialności historycznej. Podczas wspólnej konferencji z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem szefowa niemieckiej dyplomacji odniosła się do krzywd poniesionych przez Polaków związanych z niemiecką okupacją w czasie drugiej wojny światowej.


„Niemcy poczuwają się do swojej odpowiedzialności historycznej bez jakichkolwiek ograniczeń. Naszym wiecznym zadaniem pozostanie przypominanie o cierpieniu milionów, które Polsce zadały Niemcy. Zadały to w sposób brutalny, który w Polsce wywołał jeszcze inne cierpienia niż w innych miejscach, z kampanią uciśnienia, germanizacją czystym wyniszczeniem. Pamięć o tym musimy też przekazywać młodym ludziom w Niemczech” – powiedziała Annalena Baerbock. „Kwestia reparacji z punktu widzenia rządu federalnego jest kwestią zamkniętą. Dobrą wiadomością jest to, że mamy wspólną przyszłość” – dodała szefowa niemieckiej dyplomacji.


Wczoraj minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podpisał notę dyplomatyczną adresowaną do Niemiec w sprawie reparacji wojennych. W dokumencie Polska wzywa Niemcy, by oba kraje niezwłocznie uregulowały kwestię polskich strat, związanych z niemiecką okupacją w czasie II wojny światowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!