UK: premier B.Johnson wystawił swój dom na sprzedaż

0
396
Fot. The Daily Mail
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Brytyjski premier Boris Johnson wystawił swój dom na sprzedaż za milion 600 tysięcy funtów. Kilka miesięcy po jego zakupie w 2019 roku musiał przenieść się do rezydencji na Downing Street, skąd niebawem się wyprowadzi. Jeśli byłemu premierowi uda się sprzedać po wyznaczonej cenie, Johnson i pani Carrie Symonds zarobią na czysto 400 tysięcy. 

Piękny, wiktoriański dom z ogrodem i czterema sypialniami w modnej celnicy Camberwell był związany z kontrowersyjnymi wydarzeniami, do jakich dochodziło w mieszkaniu, gdzie Johnson mieszkał z partnerką, będąc jeszcze ministrem spraw zagranicznych. Wyprowadzili się z niego po awanturach, na które żywo reagowali sąsiedzi. Na miejsce wzywana była nawet policja.  

Także okres, gdy przebywał w mieszkaniu na Downing Street, zapisał się niechlubną kartą. Johnson usiłował wyremontować służbową rezydencję pod dyktando żony za bajońską sumę, a sfinansować mieli to zamożni darczyńcy wpłacający miliony na konto Partii Konserwatystów. Johnson i Symonds wydali na remont ponad 100 tysięcy funtów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!