Niemcy – Der Spiegel: Nord Stream 2 obciążeniem dla Europy

0
678
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukończenie gazociągu Nord Stream 2 poskutkuje izolacją Niemiec w Europie i pogorszeniem relacji ze Stanami Zjednoczonymi – uważa “Der Spiegel”. Zdaniem niemieckiego tygodnika projekt jest pod wieloma względami “wątpliwy”.

W dzisiejszym numerze hamburskiego tygodnika czytamy, że ekonomiczny zysk, płynący z finalizacji Nord Stream 2, okupiony będzie stratami w stosunkach z USA i ważnymi partnerami w Unii.

“Ten projekt jest obecnie najbardziej wstydliwym problemem rządu federalnego, podważającym jego zdolność do prowadzenia rozsądnej polityki zagranicznej” – pisze Mathieu von Rohr.

Redaktor “Spiegla” uważa, że decyzja o ukończeniu gazociągu Nord Stream 2 z politycznych względów jes wątpliwa, ponieważ osłabia wspólne stanowisko Unii w sprawie sankcji wobec Moskwy.

“Ta inwestycja potwierdza opinie tych, którzy określają Niemcy mianem dwulicowego hegemona, mówiącego wiele o europejskich wartościach, choć myślącego tylko o własnych interesach” – stwierdza komentator.
Tygodnik przypomina o tym, że jednym z akuszerów projektu Nord Stream 2 jest były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder, który w ostatnich wywiadach podkreśla, że dobre stosunki z Waszyngtonem “należą do przeszłości”, bez względu na to, kto akurat zasiada w Gabinecie Owalnym.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!