Chicago: synoptycy ostrzegają przed burzami śnieżnymi

0
945
Śnieg Burza Zima
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Burze śnieżne, które od kilku dni nie opuszczały zachodniego wybrzeża, zmierzają na wschód kraju. Obecnie zagrażają głównie środkowej części Stanów Zjednoczonych. Alerty pogodowe wydano dla Chicago i Nowego Jorku. 

Front powoli przesuwa się w kierunku centralnych i wschodnich stanów kraju. 21 stanów – od Dakoty po Karolinę Północną – przygotowuje się na obfite opady śniegu i gwałtowny spadek temperatury.

Ostrzeżenia przed nadciągającymi trudnymi warunkami pogodowymi zostały wydane dla Chicago, gdzie już dziś synoptycy zapowiadają obfite opady śniegu. W aglomeracji chicagowskiej ma spaść do poniedziałku od 5 do 11-stu cali śniegu. Synoptycy ostrzegają przed wilgotnym śniegiem co może znacznie znacznie utrudnić warunki na drogach. Od sobotniego popołudnia wskaźniki opadów mają osiągać w niektórych miejscach do 2 cali na godzinę. 

Ostrzeżenia zostały wydane dla powiatów Kane, Kendall, Grundy, DuPage, Kankakee, McHenry, Lake, Cook oraz Lake i Porter w stanie Indiana. Porywy wiatru mogą osiągać do 35 mil na godzinę . Temperatura spadnie do 30 stopni F. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!