Od dziś do Japonii bez testów na COVID

0
Japonia
Fot. CNN
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Japonia znosi obowiązek posiadania dokumentów potwierdzających szczepienia na Covid lub negatywny wynik testu na koronawirusa, dla wszystkich podróżnych przybywających do tego kraju. Ograniczenia pandemiczne poluzowano wcześniej ze względu na rozpoczynający się w Azji tzw. „złoty tydzień” związany z wydłużonym świętem pracy. 

Od dziś wszystkie osoby przybywające do Japonii nie będą musiały okazywać negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub dokumentów potwierdzających zaszczepienie trzema dawkami szczepionki na COVID-19. Japońskie władze planowały poluzowanie procedur wjazdowych od 8 maja, ale zdecydowano się na ten krok wcześniej ze względu na rozpoczynający się w wielu azjatyckich państwach tzw. „złoty tydzień” – czyli wolne dni wokół święta pracy.

Podróżni, u których po przylocie zaobserwowane zostaną objawy koronawirusa będą mogli dobrowolnie przetestować się na lotnisku. Japońskie służby sanitarne 8 maja zapowiadają obniżenie stopnia zagrożenia epidemicznego na terytorium kraju, co będzie też skutkowało zniesieniem większości restrykcji sanitarnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!