Cook County: większy budżet Departamentu Rezerwatów Leśnych na 2021 rok

Wiadomości Chicago

0
Departament Rezerwatów Leśnych powiat Cook
Fot. https://fpdcc.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle przedstawiła długo oczekiwany plan budżetu Departamentu Rezerwatów Leśnych na przyszły rok. Pomimo trwającego kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa, fundusz Forest Preserves zwiększony zostanie, w porównaniu z rokiem 2020, o 7,6 procent i wyniesie 134,2 miliona dolarów. Ponad 40 procent, blisko 44 miliony dolarów, pochodzić będzie z rezerw finansowych departamentu.

Szczegóły na: https://fpdcc.com/about/budget/2021budget/

Przewiduje się, że w 2021 roku, dochody Rezerwatów Leśnych powiatu Cook, zmniejszą się o 26 procent. Powodem są mniejsze wpływy departamentu z racji wystawianych pozwoleń na organizację imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych, odbywających się na terenach Forest Preserves oraz opłat pobieranych na kempingach i w ośrodkach wodnych. 

W celu zrównoważenia budżetu, Toni Preckwinkle proponuje wstrzymanie zatrudniania nowych pracowników i wprowadzenie cięć w codziennych wydatkach biurowych w wysokości do 13 procent. Prezydent Rady Powiatu Cook nie przewiduje podniesienia podatków czy innych opłat, z wyjątkiem rutynowego wzrostu podatku od nieruchomości, który wynosi 1 procent czyli około 50 centów od każdego domu lub mieszkania.

83 procent wpływów do kasy departamentu Rezerwatów Leśnych pochodzi z podatku od nieruchomości. W przyszłym roku wyniosą one 97,3 miliona dolarów. Toni Preckwinkle przypomniała także, że mniej pieniędzy, o 200 tysięcy dolarów, wpłynie w przyszłym roku na fundusz emerytalny pracowników Forest Preserves. Na niezmienionym poziomie, 23,3 miliona dolarów, pozostaną wydatki na Brookfield Zoo i Chicago Botanic Garden, znajdujące się na terenach należących do powiatu Cook.       

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!