Cook County: wnioski o pomoc mieszkaniową

Wiadomości Chicago

0
927
Pomoc mieszkaniowa Powiat Cook
Fot. http://myportal.thehacc.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Co najmniej 10 tysięcy osób złożyło wnioski o pomoc mieszkaniową do biura powiatu Cook. Chodzi o podania o asygnaty na apartamenty w prywatnych budynkach zlokalizowanych na przedmieściach Chicago. Osoby, które złożyły wnioski o pomoc będą wpisane na listę oczekujących. Lista ta była zamknięta dla chętnych od blisko dwóch dekad.

O pomoc mogą ubiegać się osoby, których łączny dochód liczony na 4-osobową rodzinę wynosi mniej niż 45 tysięcy dolarów. Fundusze na funkcjonawanie programu Agencji Mieszkaniowej powiatu Cook (Housing Authority of Cook County – HACC) pochodzą z federalnego Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD).

Podania o przyjęcie na listę można składać drogą internetową do godziny 4:30 po południu 2 listopada. Po tej godzinie zostanie przeprowadzone losowanie, które wyłoni finalistów programu. Agencja Mieszkaniowa powiatu Cook pokrywa 30 procent kosztu wynajmu apartamentu. Na chwilę obecną z programu pomocy korzysta ponad 15 tysięcy osób, a na liście oczekujących jest ponad 6 tysięcy. Czas oczekiwania na przyznanie finansowania trwa nawet do 4 lat. 

Adres: http://myportal.thehacc.org.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!