USA: Joe Biden w Pensylwanii

Wiadomości USA

0
800
Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Joe Biden walczy o ostatnie głosy wyborców na finiszu kampanii. Amerykanie wybierają dzisiaj prezydenta, a kandydat demokratów, który uważany jest za prawdopodobnego zwycięzcę, jest w Pensylwanii, w jednym ze stanów, który zdecyduje o losach głosowania. W Stanach Zjednoczonych nie ma bowiem ciszy wyborczej.

Joe Biden przyleciał do Pensylwanii już rano, a na lotnisku był witany przez zwolenników. Mówił, że wierzy w zwycięstwo, ale przestrzegał przed zbyt wczesnym optymizmem, bo liczenie głosów może w tym roku w USA potrwać nawet kilka dni. Kandydat demokratów odwiedził miasto Scranton i dom, w którym jako dziecko mieszkał przez 10 lat. Wcześniej, jeszcze przed wylotem do Pensylwanii był w jednym z kościołów w Wilmington w stanie Delaware i odwiedził pobliski cmentarz, gdzie są pochowani jego żona, córka oraz syn Beau Biden.

Sztab demokratów organizuje dzisiaj nietypowy wieczór wyborczy. W centrum Wilmington Joe Biden ma przemówić do zwolenników, którzy przyjadą na ogromny parking przy jednym z centrów kongresowych. Ze względu na koronawirusa wyborcy nie będą wysiadali z samochodów.
Większość sondaży daje Joe Bidenowi nieznaczną przewagę nad Donaldem Trumpem.

W najważniejszych stanach waha się ona od 1-7 procent. Wstępne wyniki z większości stanów powinny być znane jutro, ale Pensylwania ma opublikować ostateczne rezultaty dopiero za kilka dni. Oznacza to, że w przypadku prognozowanych niewielkich różnic między kandydatami, nazwisko nowego prezydenta może być znane dopiero pod koniec tygodnia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!