USA: prezydent Donald Trump o wyborach

Wiadomości USA

0
827
Donald Trump
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Donald Trump wyraził przekonanie, że wygra wybory prezydenckie. Amerykański przywódca wskazał na entuzjazm swoich zwolenników oraz na kolejki przed lokalami wyborczymi. Prezydent Trump podziękował działaczom partii republikańskiej i pracownikom swego sztabu wyborczego.

Podczas wizyty w centralnym sztabie wyborczym w Arlington pod Waszyngtonem prezydent Donald Trump wyraził przekonanie, że wbrew sondażom odniesie sukces. „Docierają do mnie informacje, że idzie nam dobrze na Florydzie, w Arizonie i w Teksasie. Wszędzie. Wierzę, że czeka nas wspaniały wieczór i wspaniałe 4 lata” – mówił amerykański prezydent. Donald Trump skrytykował Sąd Najwyższy USA, który zezwolił na to by w Pensylwanii uznano za ważne głosy, które dotrą do komisji w ciągu trzech dni od wyborów pod warunkiem, że zostały wysłane w terminie. „Nie można odkładać ogłoszenia wyniku na wiele dni albo tygodni. Czeka na to nie tylko kraj ale i cały świat” – mówił amerykański prezydent.

Donald Trump będzie oczekiwał na wyniki głosowania w Białym Domu. Na wieczór wyborczy przybędzie tam około 400 gości. Prezydent USA nie wykluczył, że w nocy wygłosi przemówienie do Amerykanów, ale zastrzegł, że będzie to zależało od napływających wyników głosowania. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!