USA – najpopularniejsze imiona dla dzieci

0
Fot. WKBW
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Liam i Olivia to nadal najpopularniejsze imiona dla dzieci w Stanach Zjednoczonych – podaje administracja Social Security. Tendencja w tym przypadku nie zmienia się od kilku lat. 

Statystyka najpopularniejszych nadawanych imion amerykańskim dzieciom wśród dziewczynek i chłopców prowadzona jest już od 1880 roku. Na podstawie trendów kulturowych lista pokazuje, jak popularność imion może rosnąć i spadać. Liam jest najbardziej popularnym imieniem już siedem lat z rzędu, a Olivia od pięciu lat znajduje się na pierwszym miejscu listy dziewcząt, po wygraniu z imieniem Emma która wcześniej przez tyle samo czasu była liderem. Po Liamie najpopularniejsze imiona nadawane chłopcom to w kolejności: Noah, Oliver, James, czy Mateo. Po Olivii najpopularniejszymi imionami dla dziewcząt są Emma, Charlotte, Amelia, Sophia i Mia.

Najnowsze dane Administracji Ubezpieczeń Społecznych pokazują, że w 2023 roku w Stanach Zjednoczonych urodziło się blisko 3 miliony 600 tysięcy dzieci dzieci. To niewielki spadek w porównaniu z analogicznym okresem 12 miesięcy wcześniej. Administracja Ubezpieczeń Społecznych podkreśla, że gwiazdy mediów społecznościowych i popularne programy telewizyjne mają pewien wpływ na rosnącą popularność niektórych imion.

Obecnie najszybciej zyskującym na popularności imieniem dla chłopców jest Izael, drugie najszybciej zyskujące na popularności imię to Chozen. Postać Chozen była bohaterem ostatniego sezonu serialu Netflix Cobra Kai.

W przypadku dziewczynek jednym z najszybciej zyskujących na popularności imion jest Kaeli, które awansowało o 1692 miejsca. Kaeli jest również imieniem jednej z gwiazd mediów społecznościowych, Kaeli McEwen, znanej również jako Kaeli Mae.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!