Hammond, IN: 13 migrantów mieszkało w piwnicy w budynku mieszkalnym

0
Fot. NBC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Trzynastu migrantów zostało znalezionych w piwnicy w mieście Hammond w stanie Indiana. Do odkrycia doszło po odebraniu zgłoszenia dotyczącego śmierci z przedawkowania w budynku, podaje Departamentu Policji Hammond (HPD).

Policja informuje, że została wezwana pod adres 1100 Indiana Street około godziny 4 pm we wtorek, aby zbadać doniesienia ws. śmierci mieszkańca budynku wielorodzinnego z powodu przedawkowania. Podczas dochodzenia jeden z mieszkańców powiedział funkcjonariuszom, że w piwnicy lokalu mieszka 13 osób.

Po zbadaniu piwnicy policja powiedziała, że znalazła 13 lokatorów – w tym dziewięcioro dzieci w wieku od dwóch miesięcy do 14 lat, dwie dorosłe kobiety i dwóch dorosłych mężczyzn – wszyscy z Wenezueli.

“Ten rodzaj nielegalnego mieszkania w piwnicy naraża ludzi na skrajne ryzyko i niebezpieczeństwo, a właściciele często żerują na ludziach z marginesu i tych, którzy nie mają środków na znalezienie innego odpowiedniego mieszkania” – powiedział Kelly Kearney, szef miejskiego Departamentu Inspekcji.

Dalsze dochodzenie ujawniło, że zakwaterowanie dla 13 osób z Wenezueli zostało zorganizowane przez lokalnego duchownego. Duchowny nie został zidentyfikowany, ponieważ nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie tego incydentu i poinformowała, że będzie współpracować z odpowiednimi władzami federalnymi w celu wyjaśnienia wszelkich potencjalnych naruszeń prawa imigracyjnego.

Obecnie nie jest jasne, czy miasto Hammond pomoże w przeniesieniu 13 Wenezuelczyków po wydaniu dziesięciodniowego wezwania do opuszczenia lokalu. Urzędnicy miejscy powiedzieli, że będą wiedzieć więcej po przeprowadzeniu kontroli w dniu 12 kwietnia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!