Niemcy: karty płatnicze na zakupy dla imigrantów

0
Fot. infomigrants.net/picture alliance / CHROMORANGE | Christian Ohde
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Świadczenia dla imigrantów w Niemczech będą wypłacane na specjalną kartę, bez możliwości przelewów i wypłaty gotówki. Koalicja rządząca doszła do porozumienia po miesiącach dyskusji.

Nowa forma finansowych świadczeń ma przede wszystkim uniemożliwić przekazywanie pieniędzy przemytnikom zarabiającym na nielegalnym transporcie ludzi do Niemiec. Karty z chipem będzie można używać w terminalach płatniczych, ale już nie w bankomatach. Nie będzie też można robić przelewów. Właśnie to ma zablokować możliwość przekazania pieniędzy na inny cel niż wydatki w niemieckich sklepach i punktach usługowych. Osoby ze świadczeniami dla azylantów nie będą też mogły przelewać na konta swoich rodzin w krajach pochodzenia. To wszystko ma zachęcić do tego, żeby uzyskiwane środki wydawać na miejscu, a przez to integrować się z krajem wybranym na miejsce życia.

Pomysł pojawił się już dawno. Jego realizację blokowali Zieloni, uważając, że to utrudnianie życia osobom wymagającym pomocy. Ich zastrzeżenia nie zniknęły. Dopracowywane są jeszcze szczegóły, które pozwolą płacić choćby za prąd, telefon i ogrzewanie, gdzie często możliwy jest jedynie przelew. Mała część świadczeń, na drobne wydatki ma być też wypłacana w gotówce.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!