Biały Dom wnioskuje do Kongresu o 106 mld dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Izraela

0
Fot. middleeastmonitor.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

iały Dom zwrócił się do Kongresu z wnioskiem o przekazanie 106 miliardów dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Izraela. Środki mają też trafić na wzmocnienie amerykańskich kontroli granicznych oraz na przeciwstawianie się ekspansji Chin w Azji.

Z tej kwoty ponad 61 miliardów dolarów ma być przeznaczone na pomoc dla Ukrainy walczącej z rosyjskim najeźdźcą. Środki miałyby być spożytkowane między innymi na sprzęt wojskowy dla Ukraińców. Ponad 14 miliardów dolarów ma natomiast zostać przeznaczone na wsparcie dla Izraela będącego w konflikcie z Hamasem. Kolejne dziewięć miliardów dolarów miałoby trafić na pomoc humanitarną dla Izraela i Strefy Gazy.

Prezydent Joe Biden chce też przekazać prawie 14 miliarda dolarów ma wzmocnienie kontroli granic w związku z masowym napływem migrantów z południa, a cztery miliardy dolarów – na pomoc wojskową i finansowanie działań, które mają przeciwdziałać wzrostowi wpływów Chin w Azji.

Nie wiadomo jednak, czy projekt uzyska poparcie Kongresu, bo część republikańskich kongresmenów sprzeciwia się dalszemu wspieraniu Ukrainy. Problemem jest też paraliż Izby Reprezentantów, która od kilku dni nie może wybrać nowego spikera.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!