Prezydent USA J.Biden: musimy zatrzymać Rosję

0
Joe Biden
Fot. NYPost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powiedział, że nie można pozwolić, by Rosja przejęła kontrolę nad Ukrainą, ponieważ następne w kolejności mogą być Polska lub kraje bałtyckie. W telewizyjnym przemówieniu Biden porównał działania Rosji wobec Ukrainy do ataku Hamasu na Izrael. Podkreślił, że wspieranie Ukrainy jest kluczowe dla bezpieczeństwa Ameryki.

W przemówieniu wygłoszonym z Gabinetu Owalnego Joe Biden podkreślił, że Hamas i Putin reprezentują różne zagrożenia, ale mają jedną wspólną cechę: chcą całkowicie unicestwić demokratycznych sąsiadów. Prezydent USA dodał, że jeśli apetyt Putina nie zostanie powstrzymany na Ukrainie, to pójdzie on dalej.

“Putin już zagroził, że przypomni Polsce, że jej Ziemie Zachodnie były prezentem od Rosji” – mówił amerykański prezydent przypominając, że premier Rosji Dmitrij Miedwiediew nazwał Estonię, Łotwę i Litwę dawnymi rosyjskimi prowincjami. Joe Biden zaznaczył, że przebieg wojny na Ukrainie będzie mieć konsekwencje na całym świecie. “Jeśli porzucimy Ukrainę i pozwolimy Putinowi wymazać niepodległość tego kraju, to agresorzy na całym świecie zostaną zachęceni, by spróbować tego samego” – argumentował.

Amerykański przywódca poinformował także, że zwróci się do Kongresu o uchwalenie pakietu pomocy obejmującego wsparcie dla Ukrainy i Izraela. Podczas telewizyjnego wystąpienia Biden wspomniał o Polsce również wtedy, gdy opowiadał o swojej podróży do Kijowa w lutym tego roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!