Biały Dom przestrzega Pjongjang przed dostawami uzbrojenia do Rosji

2
Fot. AP Photo/Manuel Balce Ceneta - > whyy.org

Biały Dom przestrzega Pjongjang przed dostawami uzbrojenia do Rosji. Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan poinformował, że jak dotąd Korea Północna nie przekazała Rosji znaczącej ilości broni i amunicji.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu wyraził przekonanie, że rozmowy między Moskwą a Pjongjangiem na temat wsparcia Rosji w wojnie przeciwko Ukranie posuwają się do przodu. Według Sullivana fakt, że Rosja zwraca się o pomoc do Korei Północnej, świadczy o kłopotach rosyjskiej bazy przemysłu obronnego. Sullivan wezwał Pjongjang do przestrzegania norm międzynarodowych.

“Dostarczanie broni Rosji do wykorzystania na polu bitwy w celu atakowania silosów zbożowych i infrastruktury cywilnej dużych miast, gdy zbliża się zima, aby spróbować podbić terytorium należące do innego suwerennego narodu, nie będzie dobrze świadczyć o Korei Północnej i [winni tego] zapłacą za to cenę wobec społeczności międzynarodowej” – powiedział Sullivan.

Doradca prezydenta USA zapowiedział, że podczas zbliżającego się szczytu G20 prezydent Joe Biden będzie wzywał do sprawiedliwego i trwałego pokoju na Ukrainie, opartego na poszanowaniu integralności terytorialnej. Zadeklaruje też wsparcie dla Ukrainy tak długo, jak to konieczne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

  1. Biały Dom “przestrzega”, Pentagon “zaniepokojony” ruchami “turystów” chińskich przy bazach wojskowych. Wszystko to jest zwyczajna “operetka”. Dyktatorzy z Chin i Korei Płn. nie traktują poważnie “fircyków” z administracji Bidena, którzy “organizowali” ewakuację z Afganistanu. Ktoś musiał się mocno napracować, aby w jednym miejscu (administracja Bidena) zgromadzić tylu idiotów i niekompetentnych ludzi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!