Francuska policja ewakuowała z koczowiska prawie 500 migrantów

0
Fot. LIONEL BONAVENTURE / AFP

Policja ewakuowała prawie 500 migrantów z koczowiska, które rozbili nielegalnie pod wiaduktem stacji metra Stalingrad w Paryżu. Poinformowała o tym komenda główna policji i prefektura regionu Île-de-France. 

Wśród osób przewiezionych autokarami do kilku ośrodków w regionie paryskim i innych regionach Francji byli głównie obywatele Afganistanu i Afryki Subsaharyjskiej. Opieki odmówiło dwadzieścia osób, które w obozowisku mieszkały z rodzinami. 

Jak wynika z komunikatu prasowego policji i prefektury Île-de-France, była to 25. akcja ewakuacji migrantów do miejsca schronienia przeprowadzona w aglomeracji paryskiej od początku roku. Według danych policji działania objęły łącznie 4301 osób. 

Prefektura w komunikacie napisała też, że każdej nocy w regionie Île-de-France ponad 120 tysięcy osób w potrzebie korzysta z pomocy państwa w zakresie zakwaterowania. 

Akcje likwidacyjne odradzających się nielegalnych obozowisk w Paryżu, w tym koczowiska pod stacją metra Stalingrad, powtarzają się od kilku lat. Telewizja BFM przypomina, że w sierpniu kilkuset imigrantów osiedliło się przed paryskim ratuszem, żądając tymczasowego zakwaterowania. Pod koniec miesiąca zostali ewakuowani. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!