USA zadowolone z decyzji Turcji w sprawie przyjęcia Finlandii do NATO

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom pochwalił Turcję za zapowiedź ratyfikacji protokołów akcesyjnych Finlandii do NATO. Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan wyraził nadzieję, że władze w Ankarze zatwierdzą także członkostwo Szwecji w Sojuszu. Wezwał też Węgry do podobnych kroków. 

„Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjmują zapowiedź prezydenta Erdogana o przesłaniu fińskich protokołów akcesyjnych do NATO do tureckiego parlamentu i oczekują na szybkie zakończenie tego procesu” – napisał w oświadczeniu Jake Sullivan. Doradca prezydenta Bidena dodał, że USA zachęcają również Turcję do szybkiej ratyfikacji protokołów akcesyjnych Szwecji. „Ponadto wzywamy Węgry do bezzwłocznego zakończenia procesu ratyfikacji zarówno Finlandii, jak i Szwecji. 

Szwecja i Finlandia są bliskimi i silnymi partnerami, którzy podzielają wartości NATO, wzmocnią Sojusz oraz przyczynią się do wzmocnienia bezpieczeństwa europejskiego” – stwierdził. Jake Sullivan dodał, że Stany Zjednoczone uważają, iż Szwecja i Finlandia powinny stać się członkami NATO tak szybko, jak to możliwe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!