Ceremonia wręczenia Oscarów dziś wieczorem 

0
Oscars Oscary
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański film „Wszystko wszędzie naraz” oraz niemiecka produkcja „Na Zachodzie bez zmian” to główni faworyci tegorocznych Oscarów. 95. Ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się wieczorem w Los Angeles. Polskę reprezentuje film Jerzego Skolimowskiego IO.

Określany mianem „przygodowego science-fiction” obraz „Wszystko wszędzie naraz” zdobył 11 nominacj do Oscara, w tym w głównej kategorii dla najlepszego filmu roku. Wiekszość ekspertów przewiduje, że ma on najwieksze szanse na zwycięstwo. Po 9 nominacji otrztmały „Duchy Inisherin” oraz niemiecka produkcja „Na Zachodzie bez zmian”. Większość ekspertów przewiduje, że to wlaśnie ten obraz wygra w kategorii filmu międzynarodowego. Podobne przekonanie ma producentka obrazu IO Ewa Piaskowska. „Proszę mi wierzyć, że uwielbiam film IO ale obawiam się, że się nie mylę” – powiedziała w wywiadzie dla Polskiego Radia. Opinię producentki podziela Jerzy Skolimowski. „Jestem pewien, że wygra film niemiecki ‘Na Zachodzie bez zmian’” – powiedział Polskiemu Radiu. 

Do Oscara za reżyserię typowani są przede wszystkim Daniel Kwan i Daniel Scheinert za „Wszystko wszędzie naraz”. W głównych kategoriach aktorskich faworytami są Austin Butler za rolę w filmie „Elvis” i Cate Blanchett, która zagrała w „Tár”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!