Chicagowski artysta David A. Geary oskarżony o molestowanie nieletniej

0
246
Sąd
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Znany chicagowski artysta 47-letni David A. Geary został oskarżony przez sąd powiatu Cook o seksualne molestowanie nieletniej. Sędzia powiatu Cook Susana Ortiz wyznaczyła kaucję w wysokości 100 tysięcy dolarów na warunkowe zwolnienie z więzienia Geary’ego. 

Do wielokrotnego seksualnego molestowania 15-latki miało dojść w 2006 roku w domu artysty. David A. Geary mieszkał w Evanston na północnych przedmieściach Chicago i prowadził w tym czasie dom zastępczy, w którym przebywała dziewczyna. Sprawa wyszła na jaw w 2016 roku, kiedy kobieta wyznała swojemu mężowi o przeżytych doświadczeniach. W czasie prowadzonego dochodzenia ustalono m.in., że David A. Geary, który jest ojcem trójki dorosłych już dzieci, przyznał się swojej byłej narzeczonej do popełnionego przestępstwa. W tym samym czasie artysta wyjechał do Atlanty, Georgia. Po wystawieniu nakazu aresztowania, nastąpiła ekstradycja Geary’ego do Illinois.  

David A. Geary, który pracuje obecnie nad muralem dla centrum Brave Space Alliance w Chicago, stanie ponownie przed sądem 28 marca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!