2 obywateli USA martwych po strzelaninie i porwaniu w Meksyku

0
Fot. USA Today/AP photo
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wycieczka samochodem czterech osób z Północnej Karoliny do Meksyku na operację zmniejszenia żołądka jednej z nich, zakończyła się dla dwóch osób śmiercią i porwaniem pozostałych dwóch. Porwani zostali odnalezieni na wschód od Matamoros w wiejskiej okolicy Zatoki Meksykańskiej, zwanej Ejido Longoreño, na drodze do części wybrzeża zwanej “Bagdad Beach”. 

Odnalezione osoby przetransportowano we wtorek przez granicę niedaleko Brownsville, najbardziej wysuniętym fragmencie Teksasu, w eskorcie meksykańskich militarnych pojazdów i ciężarówek Gwardii Narodowej wyposażonych w karabiny maszynowe. Rząd USA pracuje nad sprowadzeniem dwóch ciał. 

Dwie ocalałe osoby zostały przewiezione dalej do szpitala Valley Regional Medical Center przez FBI. Czwórka turystów podróżowała z Północnej Karoliny na operacje zmniejszenia żołądka do meksykańskiego miasta granicznego Matamaros. Krótko po wjeździe do Meksyku, w piątek czwórka została złapana w wymianie ognia między grupami członków rywalizujących ze sobą karteli.

Z opisu świadków i nagrań filmów na telefonach wynika, że przed wymianą ognia doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Pojazdy zostały otoczone przez mężczyzn, którzy wysiedli z innego samochodu, który dojechał na miejsce tuz po zderzeniu. Przestępcy mieli na sobie militarne kamizelki taktyczne i posługiwali się karabinami szturmowymi. 

Nie zostały podane do wiadomości szczegóły dotyczące śmierci dwóch osób oraz porwania i odnalezienia pozostałych dwóch.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że USA pracuje z meksykańskim rządem w sprawie okoliczności zdarzenia. FBI wyznaczyło $50,000 dolarów nagrody za pomoc w aresztowaniu zabójców. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!