Mężczyzna usiłował otworzyć drzwi awaryjne w samolocie na trasie Los Angeles – Boston

0
411
Fot. iHeartRadio/Lisa Olsen
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Mężczyzna usiłował otworzyć drzwi awaryjne w samolocie, podczas lotu na trasie Los Angeles – Boston, po czym zaatakował stewardesę złamaną łyżką. Mieszkaniec Massachusetts Francisco Severo Torres, lat 33, odpowie na dwa zarzuty: zakłócenia lotu oraz zakłócenia pracy załogi z użyciem groźnej broni.

Podczas lotu United Airlines z Los Angeles do Bostonu, załoga dostrzegła alarm mówiący o “rozbrojeniu” drzwi samolotu. Stewardesa na miejscu stwierdziła naruszenie mechanizmów bezpieczeństwa. Dwie osobne dźwignie bezpieczeństwa zostały przestawione na pozycje otwarcia. 

Stewardesa, która widziała wcześniej Torresa przy drzwiach, podeszła do niego aby porozmawiać. Mężczyzna spytał ją czy jest nagranie z kamer, będące dowodem, że usiłował otworzyć drzwi.  

Pracownica powiadomiła o tym kapitana załogi, wskazując Torresa jako zagrożenie bezpieczeństwa lotu i zdecydowanie zasugerowała bezzwłoczne lądowanie.

Krótko po tym, mężczyzna wstał z fotela i zaatakował jedną ze stewardess za pomocą złamanej metalowej łyżki, trzykrotnie godząc ją w okolice szyjną. 

Francisco Severo Torres został obezwładniony przez pasażerów lotu i pozostał ubezwłasnowolniony do czasu lądowania.

Torres został aresztowany na lotnisku Boston Logan International Airport i pozostanie w areszcie do czasu przesłuchania wyznaczonego na czwartek.

United Airlines zakazało mężczyźnie jakichkolwiek lotów w przyszłości.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!