Biały Dom o szantażu energetycznym Rosji

4
242
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone zarzuciły Rosji używanie gazu naturalnego jako broni. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia o groźbę wstrzymania przez Kreml dostaw gazu do Europy rzeczniczka Białego Domu Karine Jean Pierre zapowiedziała dalszą współpracę z Unią Europejską w sprawie uniezależnienia się od rosyjskiej energii.

Korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał rzeczniczkę Białego Domu o groźbę nie wznowienia dostaw gazu do Europy po zakończeniu trwającej przerwy technicznej gazociągu Nord Stream 1. „Rosja kontynuuje używanie gazu naturalnego jako broni politycznej i ekonomicznej. Działania Rosji zwiększają presję na rynki energii, prowadzą do wzrostu cen dla konsumentów i zagrażają globalnemu bezpieczeństwu energetycznemu” – odpowiedziała Karine Jean-Pierre dodając, że działania Moskwy tylko utwierdzają USA i Komisję Europejską w słuszności działań prowadzących do uniezależnienia od rosyjskiej energii.

„Od marca globalny ekspert LNG do Europy wzrósł o 75% w porównaniu z ubiegłym rokiem a ze Stanów Zjednoczonych prawie trzykrotnie” – powiedziała rzeczniczka Białego Domu i zapowiedziała dalsza współpracę w tej dziedzinie USA z Unią Europejską. Karine Jean-Pierre przypomniała o powołaniu wspólnego amerykańsko-europejskiego zespołu, który poszukuje możliwości dywersyfikacji dostaw energii do Europy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

4 KOMENTARZE

  1. Kilkanaście dni wstecz doradca ekonomiczny Bidena oświadczył, że wysokie ceny paliw umożliwią wprowadzenie “Liberal World Order”. Tak więc cała gadanina o szantażu energetycznym Rosji jest nic nie warta i ma stworzyć pozory, że “elity” demokratyczne naprawdę troszczą się o zwykłych obywateli. Postępowanie Rosji jest korzystne dla “elit” myślących o “Liberal World Order”, ale tego nie powiedzą otwarcie Wybory listopadowe się zbliżają więc trzeba stworzyć pozory troski. Największy wpływ na wzrost cen paliw miały decyzje Bidena, które podpisał w pierwszym dniu urzędowania. Nastąpił wzrost cen paliw na światowych rynkach i skorzystał na tym Putin. Miał korzystniejsze warunki do agresji na Ukrainę. Mówienie, że OPEC podejmie decyzje o wzroście wydobycia ma też znaczenie pozorne i chwilowe. Jedynym rozwiązaniem konkretnym jest wzrost wydobycia paliw w USA. Ameryka nie musi błagać innych krajów o wzrost wydobycia. Ma dostateczne ilości ropy i gazu na swoim terytorium. “Green Energy” obecnie zaspokaja ok. 12% potrzeb USA i nie zanosi się na szybką poprawę. Jedynie ludzie chcący wprowadzić “Liberal World Order” tumanią obywateli i wykorzystują to do wprowadzenia ustroju totalitarnego w USA i w innych krajach.

  2. Ceny benzyny w USA juz spadly,
    sa stany ( np. South Carolina), gdzie jest ponizej $3.96 / galon.
    Jak Saudi Arabia zwiekszy produkcje,
    to miejmy nadzieje, benzyna jeszcze stanieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!