Ołena Zełenska w USA

0
241
Fot. The Hindu
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska spotkała się w Waszyngtonie z szefem amerykańskiej dyplomacji Anthonym Blinkenem – poinformował rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. Dziś żona prezydenta Ukrainy zostanie przyjęta w Białym Domu przez pierwszą damę USA Jill Biden.

Według komunikatu, sekretarz stanu USA i pierwsza dama Ukrainy rozmawiali o ogromnych kosztach ludzkich rosyjskiej inwazji. „Sekretarz zdecydowanie potępił brutalne ataki Rosji, w wyniku których giną i zostają ranni niewinni cywile, które niszczą domy, szpitale, szkoły i infrastrukturę cywilną, w tym atak na Winnicę, gdzie zginęło troje dzieci” – oświadczył Ned Price.

Rzecznik departamentu stanu podkreślił, że Anthony Blinken pochwalił działania pierwszej damy Ukrainy na rzecz pomocy osobom dotkniętym wojną i zapewnił, że Stany Zjednoczone będą nadal udzielać pomocy Ukrainie. „Sekretarz podkreślił wszechstronne i trwałe zaangażowanie Stanów Zjednoczonych we wspieranie Ukrainy by doniosła zwycięstwo w niesprawiedliwej i niesprowokowanej wojnie wypowiedzianej przez Rosję” – dodał Ned Price.

 Ołena Zełenska napisała na Twitterze, że przebywa w Waszyngtonie na zaproszenie Jill Biden, która odwiedziła Ukrainę w maju. Dziś obie pierwsze damy spotkają się w Białym Domu. Rozmowy będą miały charakter prywatny. Jutro Ołena Zełenska wygłosi przemówienie w Kongresie USA. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!