USA: nie żyje Ivana Trump, miała 73 lata

0
104
Fot. inDaily
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

„Jestem bardzo zasmucony, że muszę poinformować wszystkich tych, którzy ją kochali, a jest ich wielu, że Ivana Trump zmarła w swoim domu w Nowym Jorku” – napisał Donald Trump na swojej platformie społecznościowej Truth Social.

Ivana Trump (nazwisko panieńskie – Zelníčková) pochodziła z Czechosłowacji. Urodziła się w 1949 roku w Gottwaldovie (dzisiejszy Zlin). Ślub z Donaldem Trumpem wzięła w 1977 roku, poznali się w Nowym Jorku. Para doczekała się trójki dzieci: Donalda Jr., Ivanki i Erica.

Nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci Ivany Trump. Jej ciało leżało u podnóża schodów w apartamencie na Upper East Side na Manhattanie, gdy na miejsce przybyła policja. Dochodzenie ma wyjaśnić, czy z nich spadła, a jeśli tak – to czy upadek przyczynił się do jej zgonu. Inna z hipotez mówi o zawale serca.  

Donald Trump podkreślił za pośrednictwem Truth Social, że zmarła była „wspaniałą, piękną, niesamowitą kobietą, która prowadziła wspaniałe i inspirujące życie”. Dodał, że jej „dumą i radością” była trójka ich dzieci.

Donald Trump był drugim mężem Ivany. Pierwszym był instruktor narciarstwa z Austrii, Alfred Winklmayr – przyjaciel, którego miała poślubić, by zdobyć austriacki paszport i wyrwać się za żelazną kurtynę. Gdy tylko dostała dokument, wyjechała do Kanady. Tam w latach 70. zarabiała ucząc jazdy na nartach, z czasem zaczęła pracować jako modelka. Właśnie podczas jednego z wyjazdów służbowych do Nowego Jorku w 1976 roku miała poznać 29-letniego Donalda Trumpa. Pobrali się rok później. Ivana Trump pomogła przyszłemu prezydentowi USA w budowie jego wizerunku w latach 80. Ich małżeństwo rozpadło się w 1992 roku, kiedy tabloidy zaczęły donosić o romansie miliardera. Ivana Trump była potem jeszcze dwukrotnie zamężna. Po rozwodzie z nim dostała 14 milionów dolarów alimentów, zaczęła działać w branży jubilerskiej i kosmetycznej.

Ivana Trump miła 73 lata.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!