USA: sankcje na rosyjskie banki współpracujące z Koreą Północną

0
367
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Władze Stanów Zjednoczonych zdecydowały o nałożeniu sankcji na dwa rosyjskie banki zaangażowane w rozwój programu rakietowego Korei Północnej. Sankcje objęły również firmę współpracująca z reżimem w Pjongjangu oraz mieszkającego w Mińsku przedstawiciela instytucji zaangażowanej w badania nad północnokoreańskimi rakietami. Decyzja ma związek z kolejną serią prób rakietowych przeprowadzonych przez Koreę Północną. 

Przedstawicie amerykańskiego Departamentu Skarbu Brian Nelson powiedział, że oba rosyjskie banki – Bank Dalekowschodni oraz Bank Sputnik – udzielały wsparcia finansowego reżimowi w Pjongjangu. Władze USA zdecydowały o zamrożeniu amerykańskich aktywów wszystkich instytucji objętych sankcjami.

„Stany Zjednoczone będą nieustannie nakładały nowe sankcje i pilnowały przestrzegania tych już obowiązujących starając się zachęcić Koreę Północną do powrotu na ścieżkę dyplomatyczną oraz do porzucenia prób broni masowego rażenia” – powiedział Brian Nelson.

Rosyjskie banki oraz firmy objęte sankcjami miały wspierać północnokoreańskie władze w próbach pozyskiwania komponentów do rakiet.

Tylko w tym roku Korea Północna wystrzeliła – wbrew rezolucjom Rady Bezpieczeństwa ONZ – 23 rakiety balistyczne, z czego 6 o zasięgu międzykontynentalnym.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!