Memorial Day 2022: rozpoczyna się sezon letnich podróży

0
282
Fot. Stay Happening
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Weekend Dnia Pamięci (Memorial Day) rozpoczyna sezon letnich podróży, który zapowiada się bardzo intensywnie, niemal 70% Amerykanów planuje podróżować tego lata. Wysokie ceny benzyny, inflacja i ceny biletów lotniczych powodują, że część obywateli USA decyduje się na krótsze podróże.

Średnia cena zwykłej benzyny w aglomeracji chicagowskiej w ostatni dzień tygodnia wynosiła  5,19$ za galon, co oznacza wzrost z 3,34 dolara z przed roku  – podaje AAA ( American Automobile Association). Mimo to AAA przewiduje, że 1,9 miliona mieszkańców Illinois ma zamiar podróżować podczas długiego weekendu związanego z Memorial Day, 10% mniej niż w 2019 roku, a  92% z nich planuje podróż samochodem.

Wpływ na podróże mogą mieć także ceny biletów lotniczych oraz to, czy podróżni będą skłonni zapłacić więcej za przelot. Lato jest zazwyczaj droższym okresem na podróżowanie, ale teraz linie lotnicze będą musiały zmierzyć się z wahaniami cen ropy naftowej i rosnącym popytem, a jednocześnie będą zwiększać liczbę lotów i pracowników. 

W kwietniu ceny biletów lotniczych wzrosły o 18,6% w stosunku do poprzedniego miesiąca – wynika z najnowszych danych indeksu cen konsumpcyjnych Biura Statystyki Pracy (Bureau of Labor Statistics). Był to największy jednomiesięczny skok w historii, jak podaje agencja. 

Scott Keyes, założyciel serwisu Scott’s Cheap Flights, zajmującego się śledzeniem cen biletów lotniczych, twierdzi, że prognozy dotyczące cen podróży nie są wcale złe. Loty na początku i pod koniec lata są zwykle nieco tańsze. Podróżujący z pewną elastycznością będą mieli prawdopodobnie więcej szczęścia w znalezieniu oferty. Im dalej w przyszłość można zarezerwować bilet lotniczy, tym tańszy może się on okazać.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!