USA: w tym roku około 26 mln dzieci zostanie zapisanych na letnie obozy

0
227
Fot. world-camps.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Oczekuje się, że w latem tego roku około 26 milionów dzieci w USA zostanie zapisanych na obozy.

„Po dwóch latach pandemii i obostrzeń sanitarnych, zainteresowanie letnimi obozami jest niezwykle duże. Rodzice desperacko chcą, aby ich dzieci przebywały na łonie natury z rówieśnikami i z dala od urządzeń elektronicznych” – powiedział Tom Rosenberg, prezes i dyrektor generalny American Camp Association.

Ponieważ popyt na zorganizowany letni wypoczynek dzieci rośnie, rodzice powinni przygotować się na wyższe ceny. Szacuje się, że opłaty obozowe wzrosną tego lata od 10 do 15 procent w porównaniu z rokiem 2021. Po popycie, drugim czynnikiem wyższych cen kolonii jest rosnąca inflacja. Operatorzy obozów płacą więcej m.in. za żywność i ubezpieczenie. Pandemia dodała również inną kategorię wydatków organizatorów letniego wypoczynku najmłodszych: lokalne protokoły bezpieczeństwa sanitarnego i testowanie na Covid-19.

Nie każdą jednak rodzinę stać na opłacenie obozu letniego. Armia Zbawienia jest jedną z kilku organizacji oferujących darmowe obozy. Według komisarza Armii Zbawienia Kennetha Hoddera jego instytucja poprowadzi w tym 43 obozy i setki półkolonii w całym kraju dla dzieci w wieku od 6 do 17 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!