USA: agencje kredytowe usuną z raportów informacje o długach medycznych klientów

0
Fot. khou.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Trzy największe krajowe agencje kredytowe zapowiedziały usunięcie ze swoich raportów blisko 70 procent informacji związanych z długami medycznymi klientów. 

Equifax (EFX), Experian (EXPGF) i TransUnion (TRU) wyeliminują miliardy dolarów z kont konsumentów, którzy stanęli w obliczu konieczności spłaty nieoczekiwanych rachunków medycznych, a których nie byli w stanie zapłacić. 

Badania przeprowadzone przez Biuro Ochrony Konsumentów (CFPB) wykazały, że zadłużenie Amerykanów, zarejestrowane w raportach kredytowych, a wynikające z nieuregulowanych rachunków medycznych, wynosi 88 miliardy dolarów. Dług medyczny najczęściej dotyka Afroamerykanów i Latynosów oraz osób młodych i o niskich dochodach.

Od 1 lipca spłacony dług windykacyjny nie będzie już uwzględniany w raportach dotyczących kredytów konsumenckich. Miliony Amerykanów miały wcześniej obniżoną ocenę kredytową, ponieważ długi spłacone po wysłaniu ich do windykacji mogły pojawiać się w raportach kredytowych nawet przez siedem lat.

Druga zmiana w raportach kredytowych dotyczy niezapłaconego długu medycznego, który pojawi się w indeksie klienta po roku, a nie jak dotychczas po 6 miesiącach.

Trzy firmy poinformowały również, że od pierwszej połowy 2023 roku dług z tytułu windykacji medycznej poniżej 500 dolarów nie będzie już uwzględniany w raportach kredytowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!