Biden wystąpił do Kongresu o 33 miliardy USD na pomoc Ukrainie

0
377
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden zwrócił się do Kongresu o dodatkowe 33 miliardy dolarów na wsparcie militarne, ekonomiczne i humanitarne Ukrainy. Podczas wystąpienia w Białym Domu amerykański prezydent oświadczył, że Putinowi nigdy nie uda się podporządkować Ukrainy.

Joe Biden powiedział, że Rosja dokonuje na Ukrainie brutalnej agresji i musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Amerykański prezydent dodał, że Stany Zjednoczone będą wspierać naród ukraiński. „My nie atakujemy Rosji. My pomagamy Ukrainie bronić się przed rosyjską agresją” – mówił. Biden przypomniał, że do tej pory Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie w ekspresowym tempie duże ilości wyrzutni Javelin, rakiet Stinger, pojazdów opancerzonych, haubic, pocisków i innego uzbrojenia. Biden poinformował, że kieruje do Kongresu wniosek o dalsze środki na pomoc Ukrainie. „To pozwoli na dalsze nieprzerwane dostawy broni i amunicji dla dzielnych ukraińskich bojowników i kontynuację ekonomicznej i humanitarnej pomocy dla narodu ukraińskiego” – oświadczył prezydent USA.

Nowy pakiet pomocy dla Ukrainy obejmuje ponad 20 miliardów dolarów na uzbrojenie i pomoc wojskową, w tym 11,4 miliarda na finansowanie sprzętu i uzupełnienie zapasów już dostarczonych Ukrainie. 2,6 miliarda ma zostać przeznaczone na wsparcie obecności amerykańskich żołnierzy i sprzętu w regionie.

Na pomoc gospodarczą dla rządu w Kijowie przewidziano 8,5 miliarda, a na pomoc humanitarną 3 miliardy dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!