Prezydent Warszawy z wizytą w USA

0
473
Fot. Facebook: Rafał Trzaskowski
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jak poinformował urząd miasta Warszawy, prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podczas wizyty w USA spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu, aby rozmawiać z nimi o kryzysie uchodźczym. Ten temat poruszono także podczas dyskusji z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

– „Ważne spotkanie z Nancy Pelosi. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim wojny na Ukrainie. Dziękowałem Nancy Pelosi za wsparcie USA dla walczącej Ukrainy, a także za konsekwentne, stanowcze stawanie w obronie demokracji i zachodnich wartości – także w Polsce” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy spotkał się również m.in. z Samanthą Power, która kieruje pomocą humanitarną Stanów Zjednoczonych; kongresmenem Billem Keatingiem, który szefuje komisji spraw zagranicznych, z Petem Buttigiegem, amerykańskim sekretarzem transportu oraz z miliarderem Michaelem Bloombergiem. Wygłosi również gościnny wykład na Uniwersytecie Yale.

Podczas wizyty w USA Rafał Trzaskowski zabiega o jeszcze większe wsparcie, również finansowe, od amerykańskich sojuszników dla ukraińskich uchodźców, polskich samorządów i organizacji pozarządowych w związku z kryzysem humanitarnym w Europie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!