USA: Joe Biden wnioskuje o 10 miliardów na pomoc Ukrainie

0
393
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden zwrócił się do Kongresu o 10 miliardów USD na wsparcie militarne i pomoc humanitarną dla Ukrainy, informuje dziennik Washington Post. Część tych środków jest przeznaczona dla sojuszników USA takich jak Polska, którzy pomagają Ukrainie.
Pierwotnie Biały Dom poprosił Kongres o 6 miliardów 400 milionów dolarów na pomoc dla Ukrainy, z czego ponad połowa miała trafić do Pentagonu na wsparcie militarne tego kraju a reszta do Departamentu Stanu na pomoc humanitarną oraz wsparcie pomagających Ukrainie państw wschodniej flanki NATO, w tym dla Polski. 

Jak informuje Washington Post w ostatnich dniach prezydent Joe Biden zwrócił się do Kongresu o zwiększenie tej kwoty do 10 miliardów. Biały Dom argumentuje, że dodatkowe środki potrzebne są na jeszcze większe wsparcie militarne Ukrainy, wzmocnienie cyberbezpieczeństwa, zagwarantowanie dostaw elektryczności, zakupy żywności i inna pomoc humanitarną. 51 milionów dolarów ma otrzymać zespół, którego zadaniem jest zidentyfikowanie i objęcie sankcjami majątków rosyjskich oligarchów. Środki przeznaczone dla sojuszników USA pójdą miedzy innymi na wsparcie pomocy tych krajów dla uchodźców z Ukrainy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!