USA: Biden przekazuje natychmiastowo 600 milionów $ pomocy militarnej dla Ukrainy

0
303
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden uruchamia 600 milionów dolarów natychmiastowej pomocy militarnej dla Ukrainy – ponad połowę tej kwoty w postaci sprzętu wojskowego z zasobów Pentagonu. Biały Dom zwrócił się też do Kongresu o dodatkowe środki w wysokości 6 miliardów 400 milionów na wsparcie wojskowe Ukrainy oraz krajów wschodniej flanki NATO.

Biały Dom poinformował, że prezydent Joe Biden uruchomił nadzwyczajną procedurę w ramach Ustawy o Pomocy Zagranicznej, by zapewnić natychmiastową pomoc wojskową dla Ukrainy. Sekretarz Stanu USA otrzymał od prezydenta uprawnienia do przekazania Ukrainie z zasobów Pentagonu uzbrojenia o wartości do 350 milionów dolarów. Dodatkowo będzie mógł wykorzystać 250 milionów dolarów na pomoc militarna Ukrainie, bez żadnych ograniczeń prawnych.

Równocześnie Biały Dom zwrócił się do Kongresu o dodatkowe 3 i pół miliarda dla Pentagonu, które mają być przekazane na pomoc wojskową Ukrainie. Rząd USA prosi też o 2 miliardy 900 milionów dolarów na pomoc humanitarną i wojskową dla Ukrainy oraz krajów wschodniej flanki NATO, w tym dla Polski i krajów bałtyckich. Dodatkowe fundusze mają zostać uchwalone jeszcze w marcu. Są one popierane przez obie partie polityczne. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!