Brytyjski premier – Sława Ukrajini

0
781
Fot. Twitter: Boris Johnson
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

“Sława Ukrajini” – takie słowa padają w najnowszym przesłaniu wideo nagranym przez brytyjskiego premiera. Boris Johnson zwraca się do Ukraińców.

“Stoimy przy naszych ukraińskich braciach i siostrach” – mówi po angielsku. A potem, już po ukraińsku, dodaje: “Świat potrzebuje wolnej i suwerennej Ukrainy. Chwała Ukrainie!”.

Są też słowa wypowiedziane po rosyjsku. ” Nie wierzę, że to wojna w waszym imieniu” – mówi premier, zwracając się do zwykłych Rosjan, dodając po angielsku, że “rosyjscy poeci, artyści i pisarze ukształtowali naszą kulturę. Rosyjscy żołnierze dzielnie walczyli u naszego boku z faszyzmem”. Zaraz potem premier jednak zastrzega: “Działania Putina zmierzają do kompletnej izolacji Rosji”. Szef brytyjskiego maluje obraz przyszłości, w której Rosja będzie unikana przez społeczność międzynarodową, uderzą w nią potężne sankcje gospodarcze i prowadzić będzie “niepotrzebną wojnę, która już teraz kosztuje niezliczone ludzkie istnienia. Od niewinnych Ukraińców po waszych rosyjskich żołnierzy, którzy już nigdy nie zobaczą się z rodzinami”.

Królestwo ogłosiło dziś kolejne sankcje, skierowane przeciwko prezydentowi Władimirowi Putinowi i szefowi MSZ Siergiejowi Ławrowowi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!