USA: A. Blinken wezwał Rosję do wycofania wojsk

0
460
Anthony Blinken USA
Fot. Financial Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Departament Stanu wezwał Rosję do deeskalacji konfliktu i kontynuacji działań dyplomatycznych. Taki apel padł ze strony szefa amerykańskiej dyplomacji Antony’ego Blinkena w czasie rozmowy telefonicznej z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. 

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price poinformował, że rozmowa szefów dyplomacji USA i Rosji dotyczyła amerykańskiej pisemnej odpowiedzi na rosyjskie propozycje dotyczące bezpieczeństwa. „Sekretarz stanu podkreślił gotowość do kontynuowania, merytorycznego dialogu z Rosją na temat wzajemnych obaw w dziedzinie bezpieczeństwa, co zamierzamy czynić w pełnej koordynacji z naszymi partnerami i sojusznikami” – oświadczył Ned Price. 

`Rzecznik Departamentu Stanu dodał, że podczas rozmowy szef amerykańskiej dyplomacji wyraził przywiązanie USA do suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a także praw wszystkich krajów do prowadzenia własnej polityki zagranicznej i wchodzenia w sojusze. 

„Sekretarz stanu wezwał Rosję do natychmiastowego wycofania wojsk i uzbrojenia spod granic z Ukrainą” – stwierdził Ned Price. Dodał, że Antony Blinken wezwał Rosję do wyboru drogi dyplomatycznej i powtórzył ostrzeżenie wobec Moskwy, iż dalsza inwazja na Ukrainę spotka się z błyskawicznymi i dotkliwymi konsekwencjami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!