Whoopi Goldberg przeprasza za komentarz ws. Holokaustu

0
531
Fot. CNN/ABC - The View/Twitter: Whoopi Goldberg
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Whoopi Goldberg przeprasza za swój komentarz podczas programu The View wyemitowanym w poniedziałek w stacji ABC. Aktorka i komentatorka telewizyjna powiedziała, że Holokaust nie jest związany z rasą.

„ … bądźmy szczerzy. Holokaust nie dotyczy rasy. Nie, nie chodzi o rasę. Chodzi o nieludzką postawę człowieka wobec człowieka” — powiedziała Goldberg. „ … nie ma znaczenia, czy jesteś czarny czy biały, ponieważ czarni, biali, Żydzi… wszyscy zjadają się nawzajem.  

Whoopi Goldberg przeprosiła później za swoją wypowiedź na Twitterze i sprostowała, że Holokaust dotyczył „systematycznego unicestwiania przez nazistów narodu żydowskiego, który uważali za gorszą rasę”.

Komentarze Whoopi Goldberg pojawiły się w trakcie dyskusji na temat decyzji podjętej przez Radę Szkolną Tennessee, która na początku stycznia, o usunięciu z programu nauczania przedmiotów artystycznych, nagrodzonej Pulitzerem noweli „Maus”, powieści graficznej o Holokauście. Książkę, która opisuje torturowanie i mordowanie Żydów przez nazistów podczas Holokaustu, uznano za zbyt brutalną zarówno pod względem języka, jak i umieszczonych w niej rysunków. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!